Uwaga!
Zamówienia złożone po 3.07.2019 będą realizowane od 3.08.2019.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wykładowcy

Andrzej Poniedziałek

APAndrzej Poniedziałek - elektronik, informatyk, biegły z zakresu elektroniki samochodowej. W latach 1988-1990 był specjalistą sprzętu zobrazowania komputerowego WOPK. Następnie w latach 1990-1991 projektował i wykonywał zbiorcze sieci satelitarne, serwis AV. W 1991 roku został kierownikiem serwisu sprzętu audio video: Funai, Schneider. Od 1994 specjalizuje się w diagnostyce, naprawie i tuningu pojazdów. W 1999-2002 został specjalistą ds. informatyki i elektroniki samochodowej w samodzielnym dziale projektowym. Jego specjalnością zawodową i zarazem hobby jest tuning pojazdów.

Bernard Fryśkowski

BFBernard Fryśkowski jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej (tytuł magistra inżyniera -1993) i Politechniki Warszawskiej (stopień doktora nauk technicznych - 2002). Od 1995 r. - wykładowca i pracownik naukowy na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Od 2002 roku autor artykułów, od 2010 roku - członek Rady Programowej Auto Elektro. Autor podręczników z zakresu elektrotechniki i elektroniki samochodowej oraz recenzent krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Grzegorz Trawiński

GTGrzegorz Trawiński jest absolwentem (1988 r.) Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej, kierunku pojazdy mechaniczne. Po ukończeniu Akademii pracował na stanowiskach technicznych w JW, od 1990 roku powrócił do WAT. Obecnie pracuje w Instytucie Pojazdów Mechanicznych i Transportu, gdzie jako adiunkt naukowo-dydaktyczny zajmuje się problematyką diagnostyki i mechatroniki samochodowej. Jeden z najlepszych wykładowców uczelni, ceniony i lubiany przez studentów. Współautor ponad 80 artykułów i referatów naukowo-technicznych oraz skryptu. Współtwórca komputerowego zestawu diagnostycznego silników o ZS, opracowanego na potrzeby Wojska Polskiego. Od września 2009 r. jest członkiem Rady Programowej AutoElektro.

Ireneusz Prochenka

IPIreneusz Prochenka od 25 lat zajmuje się naprawami samochodów. Od 10 lat jest właścicielem warsztatu diagnostyki, elektroniki i mechaniki samochodowej w Szczecinie. Zainteresowania: muzyka, sport, turystyka, brydż i oczywiście motoryzacja.

Jarosław Pieniek

JPJarosław Pieniek od 1999 r. jest współwłaścicielem firmy Wega s.c. W ramach działalności firmy zajmuje się testerami elektroniki samochodowej oraz klimatyzacją. Bliska współpraca z warsztatami pozwala mu gromadziç wiedzę o problemach diagnostycznych. Opublikował kilkadziesiąt artykułów w czołowych wydawnictwach motoryzacyjnych, między innymi w AutoElektro. Od 2003 roku prowadzi szkolenia z klimatyzacji samochodowej.

Jerzy Gładysek

JGJerzy Gładysek urodził się w 1952 roku w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracując jedenaście lat na AGH jako inżynier konstruktor opatentował dwa wynalazki z dziedziny elektroniki użytkowej. Od 1980 r. prowadzi firmę samochodową zajmującą się głównie diagnostyką i naprawą systemów wtryskowych benzyny i diesla. Obecnie specjalizuje się w regeneracji wtryskiwaczy i pomp diesla przy użyciu najnowocześniejszej aparatury, do której należy stół probierczy EPS 815 firmy Bosch. Jego firma zajmuje się również dystrybucją i serwisem samochodowych urządzeń diagnostycznych firmy: BOSCH, DACTEM, ZAPP i AMI Industrial. Wykorzystując swoje długoletnie, bogate doświadczenie zawodowe, od piętnastu lat prowadzi szkolenia techniczne z zakresu elektroniki samochodowej, diagnostyki, klimatyzacji oraz funkcjonowania najważniejszych dla pojazdów systemów zasilania układów napędowych. Szkolenia prowadził między innymi na zlecenie polskich i zagranicznych korporacji, w tym dla firmy Robert Bosch Polska. Od wielu lat pełni funkcję rzeczoznawcy z zakresu elektroniki pojazdowej, a przez pięć lat był biegłym sądowym. Jest współautorem książki „Poradnik diagnostyki samochodowej" dystrybuowanej przez firmę Bosch. Zajmuje się też pisaniem artykułów z zakresu techniki motoryzacyjnej publikowanych w miesięcznikach samochodowych, między innymi w AutoElektro. Jego hobby to kolekcjonowanie zabytkowych samochodowych urządzeń diagnostycznych.

Marek Pachowiak

MPMarek Pachowiak ukończył Technikum Łączności w Poznaniu kierunek Teletransmisja, a następnie dwuletnie Studium Pomaturalne o specjalności Elektroniczne Maszyny Cyfrowe. W latach 1981-1993 pracownik Laboratorium Cybernetyki Technicznej przy Katedrze Cybernetyki Technicznej (obecnie Instytut Teleinformatyki i Automatyki) Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Nabyte w tym okresie doświadczenie zawodowe zaowocowało m.in. nagrodą Rektora WAT za osiągnięcia zespołowe oraz nagrodą miesięcznika „Radioelektronik" za uzyskanie wysokiej lokaty w ogólnopolskim konkursie konstruktorskim. W 1994 r. przechodzi do branży usług motoryzacyjnych. Obecnie jest właścicielem firmy LABORMOT, ukierunkowanej na współpracę z warsztatami samochodowymi w zakresie profesjonalnej diagnostyki i naprawy sterowników samochodowych.

Paweł Leszek

pleszek

Paweł Leszek od 1991 roku pracuje w motoryzacji. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od kilkunastu lat pracuje w autoryzowanym serwisie Nissan, a od kilku lat zajmuje się również samochodami Hyundai. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w konkursach i olimpiadach organizowanych przez firmy Nissan i Hyundai. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i naprawie układów sterowania silnikiem. Zajmuje się również montażem, diagnostyką i naprawą instalacji gazowych Landi Renzo i Lovato.

Ryszard Hołownia

RHRyszard Hołownia ukończył w 1984 roku Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W latach 1986-1993 pracował jako konstruktor analizatorów spalin i oscyloskopów w PAE „Radiotechnika". W tym czasie był współautorem kilku patentów wdrożonych do produkcji między innymi w analizatorze spalin AI8301 i oscyloskopie elektronicznym ST5010. W 1993 r. założył własną firmę „Homek" Zakład Aparatury Elektronicznej i opracował wiele testerów do naprawy samochodów z wtryskiem benzyny. Od 1994 r. jego artykuły zaczęły się ukazywać w wielu czasopismach branży motoryzacyjnej i od marca 2007 r. w „AutoElektro". Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu w latach 2000-2011 przedstawiał w trakcie Forum Warsztatowego tematy związane z diagnostyką i oscyloskopem. W październiku 2009 roku poprowadził szkolenie inaugurujące działalność Akademii AutoElektro.

Ryszard Kędzia

RKRyszard Kędzia jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Wydziału Elektromechanicznego o specjalności Rakiety Przeciwlotnicze. W latach 1975-87 odbywał zawodową służbę wojskową w wojskach rakietowych. W latach 1987-92 był konstruktorem, technologiem w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych - WZMOT nr 5 w Poznaniu. Od 1993 roku prowadzi prywatną działalność gospodarczą. Jest właścicielem firmy Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia" o profilu szkoleniowym w zakresie elektronicznych systemów samochodowych. Jest również projektantem, konstruktorem, technologiem oraz producentem wyposażenia techno-dydaktycznego odzwierciedlającego nowoczesne technologie w technice motoryzacyjnej. Jego urządzenia są powszechnie wykorzystywane do celów dydaktycznych w zawodowym szkolnictwie średnim oraz szkolnictwie wyższym. Jest współzałożycielem (od 2003 roku) szkoły policealnej „Akademia Mechatroniki Pojazdowej".

Stefan Myszkowski

SMStefan Myszkowski urodził się w 1962 roku, ukończył Politechnikę Wrocławską Wydział Mechaniczny, kierunek dyplomowania: Silniki Spalinowe. Bezpośrednio po studiach doktorant Politechniki Wrocławskiej; po rezygnacji z doktoratu, od marca 1993 roku, praca we własnej jednoosobowej firmie - Studio Konstrukcyjno-Konsultacyjne. Obecnie zajmuje się doradztwem technicznym dla firm, tłumaczeniami technicznymi, pisaniem artykułów i szkoleniami - dla firm i pracowników branży motoryzacyjnej. Specjalizuje się w silnikach, ich układach sterowania oraz diagnostyce. Przygotował tłumaczenia oprogramowania i instrukcji obsługi do urządzeń diagnostycznych firm: AVL DiTest, Bosch, Grundig, Gutmann Messtechnik, Muller Bem i Vetronix Corporation. Jest doradcą ds. technicznych w redakcji polskiej edycji miesięcznika Auto Motor i Sport. Obecnie publikuje artykuły fachowe w kilku czasopismach, m. in. AutoElektro. Zainteresowania poza zawodowe to - rajdy samochodowe (kiedyś czynnie), teraz finanse nie pozwalają, ale chętnie powróci do jakiejś formy rywalizacji, a także uprawianie sportu (rower, basen, narty) oraz muzyka - lubi wiedzieć, co się dzieje w otoczeniu i na świecie.

Waldemar Busz

WBWaldemar Busz jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (daw. Akademia Rolnicza im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu), Wydziału Mechanizacji Rolnictwa. W latach 1985-1992 pracował na stanowisku konstruktora w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu - WZMOT nr 5, gdzie opracował m. in. na bazie czołgu T-55 pojazd do gaszenia pożarów lasów GPG-10. W latach 1992-2008 pracował jako szef serwisu i diagnosta w firmie Bosch Serwis Leszczyński. Od połowy 2009 roku pracuje w Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia", jako konstruktor wyposażania dydaktycznego oraz wykładowca kształcenia kursowego w zakresie elektronicznych systemów pojazdowych.